Image Blog

Badania prowadzone przez kilka dekad ubiegłego stulecia wykazały, że nie ma mikroorganizmów, które oparłyby się działaniu tego metalu. Jego właściwości bakteriobójcze i wirusobójcze są cenne w szczególności dzisiaj - w dobie, gdy musimy z wyjątkową precyzją dbać o czystość. W jaki sposób wykorzystać srebro koloidalne do dezynfekcji w domowym zaciszu, aby zminimalizować ryzyko zakażenia siejącym postrach koronawirusem?

Wykorzystanie nr 1 - srebro koloidalne do dezynfekcji maseczek

Ze względu na bezwzględną konieczność ich noszenia, coraz większą popularnością cieszą się te wielokrotnego użytku. Zatrzymują wirusy i bakterie na swojej powierzchni. Dlatego po każdym użyciu maseczkę wielokrotnego użytku należy zdjąć i odpowiednio wydezynfekować. Jak to zrobić właściwie?

Odkażanie w ciągu dnia

Niewielu z nas nosi ich kilka sztuk w kieszeniach, aby za każdym razem po zdjęciu np. w samochodzie wkładać nową, a użytkowaną wcześniej zabezpieczać w foliowym woreczku (wg zaleceń lekarzy). Jednak po każdym zdjęciu maseczka powinna być przynajmniej dobrze zdezynfekowana. Na rynku dostępnych jest mnóstwo preparatów na bazie alkoholu, które można wykorzystać do tego celu.

Jednak niejonowe srebro koloidalne do dezynfekcji bije je na głowę. Dlaczego? Oczywiście najważniejsze są jego właściwości wirusobójcze. Skutecznie zabija wszystkie “pół-żywe” związki, do których zalicza się także Covid-19. Polecane są w szczególności preparaty Nano Srebra Koloidalnego, które zawierają mini cząstki tego metalu.

Takie produkty nie mają w składzie alkoholu, dlatego są doskonałym środkiem dezynfekcyjnym do maseczek dla dzieci. Aby produkty z alkoholem były skuteczne, jego stężenie w roztworze powinno wynosić minimum 70%. To sporo, dlatego nie jest to rozwiązanie polecane do dezynfekcji produktów używanych przez kilkuletnich maluchów.

Ponadto spryskanie środkiem alkoholowym może wywoływać podrażnienia w szczególności u najmłodszych, ale także u osób z wrażliwą, suchą skórą. Srebro koloidalne do dezynfekcji eliminuje też i ten problem. To środek łagodny, naturalny i przede wszystkim antyalergiczny. Dlatego idealnie sprawdza się w tej roli.

Wieczorna dezynfekcja

Maseczka wielokrotnego użytku musi być prana codziennie i to w temperaturze minimum 60० C, chociaż niektórzy zalecają jeszcze wyższe wartości, a nawet gotowanie, co w przypadku bawełny jest możliwe. To niszczy zgromadzone na niej wirusy.

Aby wzmocnić efekt dezynfekcyjny, można dodać niejonowe srebro koloidalne do płynu do płukania. Wysoka temperatura nie niszczy jego właściwości wirusobójczych, zatem jest to odpowiedni środek wspomagający odkażanie.

Należy też pamiętać, że srebro koloidalne powstało na bazie naturalnego surowca - metalu szlachetnego, zatem stosowanie go w tej formie nie prowadzi do degradacji środowiska (w przeciwieństwie do chemicznych płynów).

To produkt, który nie wywołuje uczuleń, jeśli osadzi się na ubraniach. Te właściwości są szczególnie cenne przy kolejnym wykorzystaniu tego preparatu.

Srebro koloidalne do dezynfekcji dłoni i twarzy

Koronawirus utrzymuje się na powierzchniach przedmiotów, stąd konieczność odkażenia rąk przed wejściem i po wyjściu ze sklepu. Poza środkami dostępnymi przy drzwiach, warto zaopatrzyć się we własne preparaty, które możemy używać po kontaktach z przedmiotami np. klamkami, w przypadku których nie wiemy, czy były dezynfekowane.

Sama obecność wirusa na dłoniach nie jest niebezpieczna, jednak mamy tendencję do dotykania twarzy, a w ten sposób przenosimy zanieczyszczenia w okolice ust i w ten sposób ułatwiamy zakażenie. Dlatego oprócz rąk należy dezynfekować również twarz. Środki z alkoholem używane w nadmiernej ilości mogą podrażniać skórę, zwłaszcza najmłodszych dzieci oraz alergików. Dlatego warto zdecydować się srebro koloidalne do dezynfekcji.

Przede wszystkim jest to metal szlachetny, który nie podrażnia nawet stosowany przez dłuższy czas. Nie uczula, zatem jest to środek bezpieczny nawet dla skóry dzieci. Zabija wszystkie wirusy oraz bakterie, co sprawia, że jest lepszą alternatywą niż środki na bazie alkoholu, które działają dopiero przy stężeniu min 70%, co wyklucza je jako środek do częstego stosowania u najmłodszych.

Srebro koloidalne do dezynfekcji powierzchni i blatów

Na naszym rynku już od kilku lat dostępne są środki do odkażania zawierające nanocząstki niejonowego srebra koloidalnego. Dbają o sterylną czystość powierzchni, dlatego od dawna stosują go szpitale.W domu stanowić może bezpieczną alternatywę dla chemicznych i żrących produktów czyszczących.

Można myć nim blaty w kuchni, stół jadalny, a także podłogi. Skutecznie zabija wszelkie wirusy i bakterie, zapewniając szpitalną czystość. Nie wpływa negatywnie na domowników i samo środowisko. Jest przecież produktem zupełnie naturalnym.

Na koniec jeszcze rozprawimy się ze szkodliwością srebra.

Srebro koloidalne - czy jest szkodliwe

Niejonowe srebro koloidalne jest bezpieczne dla osób, które nie są uczulone dokładnie na ten pierwiastek. Oczywiście powinno być przyjmowane zgodnie z zaleceniami. Skutki uboczne występują dopiero po znacznym przedawkowaniu. Wówczas nadmiar srebra może prowadzić m.in. do uszkodzenia nerek, wątroby oraz srebrzycy - choroby objawiającej się nieodwracalną zmianą koloru skóry na niebiesko-szary. Jednak, aby do nich doprowadzić należy znacznie przekraczać zalecaną dawkę i to przez długi czas. Szacuje się, że 98-99% srebra wydalanych jest z organizmu, a jedynie 1-2% się odkłada.

Tymczasem obecnie srebro wykorzystywane jest szeroko w medycynie i dermatologii. W pierwszym przypadku często jest składnikiem kropli do oczu oraz do nosa. W kosmetologii wykorzystywane jest w kremach, tonikach, a także specjalistycznych preparatach do cery trądzikowej.

Przyjmuje się, że bezpieczna dawka to 0,014 mg na każdy kilogram ciała, a zdrowy człowiek może przyjąć około jednej łyżeczki dziennie. Nano srebro koloidalne dostępne w naszym sklepie posiada 50 cząstek srebra na milion cząstek wody. Jest bezpieczne i z pewnością jest alternatywą dla dezynfekcji zarówno maseczek, jak i rąk i ciała dorosłych oraz nawet kilkuletnich dzieci.