DMSO szklana butelka 500 ml czystość 99,99%

48,78 zł

DMSO O CZYSTOŚCI 99,99% pojemność 500 ml

Uwaga ! Krystalizuje przy temperaturze poniżej plus  18 stopni Celsjusza .

Co świadczy o jego dobrej jakości !

  • Bezpieczne zakupy Bezpieczne zakupy
  • Szybka dostawa Szybka dostawa
  • Sprawny kontakt Sprawny kontakt

DMSO to skrót od dimetylosulfotlenek. Jest to naturalny związek siarki organicznej i jest produktem ubocznym produkcji papieru. Według wielu przeprowadzonych badań ma on liczne działania lecznicze zarówno na zwierzęcy, jak i na ludzki organizm. DMSO można stosować na wiele sposobów. Produkt może być wchłonięty przez skórę, pity w formie mieszanki lub też podawany w formie zastrzyków.

DMSO O CZYSTOŚCI 99,99%

Jak działa DMSO?

DMSO można stosować do leczenia zarówno poważnych chorób wywołujących dolegliwości bólowe, jak i powszechnych schorzeń. Działanie DMSO jest bardzo szerokie. Zwalcza stany zapalne, działa antybakteryjnie, zabija grzyby i wirusy. Pomaga w szybszym gojeniu ran i pozytywnie wpływa na pracę układu immunologicznego.

Wśród zwolenników DMSO jest bardzo wiele osób wybierających alternatywne metody leczenia. W ich oczach produkt ten można wykorzystać do leczenia zwichnięć, artretyzmu, chorób psychicznych, zespołu Downa, czy nowotworów.

DMSO – właściwości

DMSO ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Stosując go miejscowo na skórę, ma działanie znieczulające, dlatego często stosuje się go w chorobie zwyrodnieniowej stawów. Nie ma jednak badań nad właściwą dawką DMSO. Większość żeli stosowanych w leczeniu zwyrodnień ma stężenie 25%. Żel z DMSO można stosować od 3 do 4 razy w ciągu dnia. Należy zaważyć, że DMSO bez recepty ma stężenie od 10 do 90%.

Kolejnym zastosowaniem DMSO są trudno gojące się rany i odleżyny. Produkt z łatwością przenika przez błony tkankowe, dlatego stał się nośnikiem stosowanych miejscowo preparatów. Dzięki temu DMSO ułatwia wchłanianie substancji czynnych. W przypadku ran trudno gojących się DMSO łagodzi ból, zmniejsza zaczerwienienie, przyspiesza gojenie owrzodzeń i zmniejsza obrzęk.

DMSO jest również zatwierdzonym lekiem na receptę w przypadku śródmiąższowego zapalenia pęcherza. Do pęcherza wprowadza się cewnik, przez który podaje się roztwór DMSO. W pęcherzu preparat utrzymuje się od kilku sekund do 15 minut, po czym wypływa przez cewnik. Taki zabieg z DMSO wykonuje się raz na 1-2 tygodnie przez ok. 6-8 tygodni.

DMSO jest również stosowany w czasie chemioterapii, gdy dojdzie do wynaczynienia leku. Ponadto stosuje się go też, jako preparat chroniący zamrażane tkanki oraz próbki biologiczne (jako krioprotektant).

Czy DMSO leczy raka?

Dla wielu zwolenników medycyny naturalnej DMSO jest bardzo ważnym lekiem. Według nich produkt ten ma właściwości przeciwnowotworowe. W tym stwierdzeniu jest ziarno prawdy. W badaniach laboratoryjnych wykazano, że DMSO wpływa na spowolnienie rozwoju raka. Brak jednak badań klinicznych na potwierdzenie tych obserwacji. Brak więc twardych dowodów na leczenie raka u ludzi. To sprawia, że eksperci nie polecają DMSO jako metody leczenia nowotworów.

DMSO - skutki niepożądane

DMSO jak każda substancja ma pewne działania niepożądane. Należy tu wymienić:

1.    niestrawność,

2.    podrażnienia skóry,

3.    woń czosnku na skórze.

U niektórych osób dochodzi również do:

1.    intensywnych reakcji alergicznych,

2.    bóli głowy,

3.    świądu i pieczenia skóry po aplikacji.

Podanie DMSO w bardzo wysokich stężeniach może zakończyć się nawet śmiercią pacjenta. Natomiast stosując DMSO doustnie, należy się liczyć z:

1.    zawrotami głowy,

2.    sennością,

3.    nudnościami,

4.    wymiotami,

5.    biegunką,

6.    zaparciami,

7.    brakiem apetytu.

Warto podkreślić, że DMSO może mieć wpływ na wzmocnienie działania niektórych leków. Należy uważać, stosując m.in. leki przeciwzakrzepowe, steroidy i środki uspokajające. Kolejnym problemem z DMSO w przypadku aplikacji produktu na skórę jest to, że ułatwia on wchłanianie do tkanek każdej substancji, która jest na skórze. Dlatego warunkiem koniecznym jest umycie rąk i skóry.

Przeciwwskazania do stosowania DMSO

Produktów z DMSO nie powinny stosować kobiety w ciąży i karmiące, ponieważ nie ma badań nad wpływem produktu na płód lub niemowlęta. Nigdy nie należy stosować preparatów DMSO bez konsultacji z lekarzem u osób z astmą, cukrzycą oraz chorobami wątroby i nerek.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. 

 

W załączeniu COA -dokument stwierdzający że substancja spełnia warunki i  nominalne wartości . Jak widać nasz produkt posiada czystość/ang:purity / 99,99% .Dane teleadresowe z wiadomych względów pozwoliliśmy sobie zakryć:).

 

 

            Produkt z łatwością przenika przez błony tkankowe, dlatego stał się nośnikiem stosowanych miejscowo preparatów. Dzięki temu DMSO ułatwia wchłanianie substancji czynnych. W przypadku ran trudno gojących się DMSO łagodzi ból, zmniejsza zaczerwienienie, przyspiesza gojenie owrzodzeń i zmniejsza obrzęk.

475
926 Przedmioty

Specyficzne odniesienie

Pobierz

DMSO Ulotka

Pobierz (27.63k)

Akcesoria